Bosna Post
za nijansu bolji od drugih

Željezničar novom pobjedom preuzeo lidersku poziciju na tabeli

Adžem zadovoljan nakon pobjede, Mulalić izdvojio Zakarića

Željezničar je u 13. kolu Premijer lige BiH savladao Mladost rezultatom 2:0 i tako privremeno preuzeo liderstvo na tabeli.

Plave je u vodstvo doveo Zakarić sjajnim pogotkom iz 15. minute susreta. Isti igrač 20 minuta kasnije svojim drugim golom povisuje na dva gola razlike, te postavlja konačni rezultat utakmice.

Trener Željezničara Admir Adžem nije krio zadovoljstvo nakon utakmice, ocijenivši da su njegovi igrači svih 90 minuta u potpunosti kontrolisali igru.

“Puno bolje smo ušli u ovu utakmicu, koja je treća u šest dana. Postigli smo brzo dva gola, kontrolisali cijeli tok utakmice. Žao mi je što nismo dali još koji gol, ali nije loše ni ovako. Taktički i trkački bili smo na zavidnom nivou i zasluženo pobijedili. Čestitam igračima na trudu i zalaganju, dobit će dva dana odmora nakon tri utakmice a onda idemo u Vitez gdje želimo pobjedu”, kazao je Adžem na pres-konferenciji.

Duel je obilježio i “monstruozni” start Šećerovića nad Stanićem u 56. minuti, za što je igrač Mladosti dobio samo žuti karton.

Mladost je od 82. minute igrala sa igračem manje jer je Arežina dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Trener Mladosti Edis Mulalić čestitao je Željezničaru na pobjedi, ističući da se teško bilo vratiti nakon poraza u srijedu kada je, kako ističe, njegova ekipa nezasluženo poražena.

“Primili smo dva “autogola”, a onda se teško vratiti. U ovoj utakmici prevaga je bio igrač sa brojem 17 (Zakarić), i ovu i utakmicu u Kupu”, kazao je Mulalić.

Željezničar 2:0 Mladost (Zakarić 15’, 35’)

Željezničar: Kjosevski, Graovac, Zec, Ramović, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Šabanadžović, Osmanković i Ubiparip.

Mladost: Velić, Benović, Metalsi, Šišić, Arežina, Šećerović, Regoje, Vazda, Dilaver, Mujagić i Mišić.

Pored utakmice na Grbavici, danas su odigrana još dva meča 13. kola Premijer lige BiH.

Krupa je na domaćem terenu sa siurnih 3:0 slavila protiv Viteza, dok je Radnik u Bijeljini savladao tuzlansku Slobodu sa 1:0.