Bosna Post
za nijansu bolji od drugih

ATP u Beču: Džumhur u osmini finala poražen od Tsonge

Damir je zatražio medicinsku pomoć, žalio se na bolove u stomaku i popio je tabletu protiv bolova

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nije se uspio plasirati u 3. kolo ATP 500 turnira u Beču, nakon što je poražen od favoriziranog francuskog tenisera Jo-Wilfrieda Tsongu sa 6:7 (5:7), 7:6 (9:7) i 6:1.

Džumhur je nakon mnogo neizvjesnosti uspio osvojiti prvi set sa 7:6. Iako je bh. teniser imao meč loptu, Tsonga je uz mnogo napora osvojio drugi set rezultatom 7:6.

Francuz je u trećem setu igrao mnogo bolje te je slavio sa 6:1, čime je izborio plasman u četvrtfinale turnira u Beču.

Tsonga se u četvrtfinalu sastaje protiv Nijemca Alexandera Zvereva koji je savladao Gillesa Simona sa 2:0.

Nakon završetka prvog seta Damir je zatražio medicinsku pomoć, ali je samo porazgovarao sa fizioterapeutom. Dok je u drugom setu, nakon izgubljenog gema na svoj servis, ponovo zatražio medcinsku pomoć, samo je ovoga puta odlučio popiti tabletu protiv bolova, te već u sljedećem gemu pravi break i izjednačava rezultat.